+420 494 596 323   asv@asv-solnice.cz

Hledat            

ASV v.d. Solnice vzniklo transformací družstva VELOREX Hradec Králové v roce 1992. V původních prostorách firmy byla na počátku minulého století truhlářská dílna, která se po znárodnění, v roce 1950, přeorientovala na kovovýrobu v rámci výrobního družstva VELOREX Hradec Králové. Vyráběla se zde hlavně tříkolová vozidla VELOREX s motocyklovým motorem až do roku 1968. Pak se výroba vozidel přesunula na krátkou dobu do závodu v Rychnově nad Kněžnou, který je v současné době také součástí ASV. V závodě v Solnici došlo postupně k útlumu výroby až do transformace v roce 1992, kdy zde zůstaly jen sklady a malý autoservis pro Trabanty a Velorexy. V tomto roce došlo k osamostatnění a přejmenování závodu v Solnici na ASV výrobní družstvo. Dva roky trvalo nalezení cesty dalšího rozvoje, na kterou navazuje současná výroba.Už v roce 1996 jsme dodávali 100% dveřních táhel do ŠKODY AUTO a.s..
 
V současné době se zabýváme především kovovýrobou se zaměřením na drátěný program, zpracování plechů a trubek, sváření kovů, obrábění a práškové lakování. Máme vlastní nástrojárnu, metrologii a vývoj. Větší část našich výrobků je určena pro automobilový průmysl, např. rámy sedadel, dveřní táhla, komponenty zámků a mnoho dalších. Mimo automotive dodáváme výrobky pro nábytkářský průmysl a máme menší sortiment vlastních výrobků, jako např. motocyklová a cyklistická zrcátka, vozíky pod PC, podložky pod notebook, koupelnové doplňky, reklamní stojany atd.
 
Společnost ASV výrobní družstvo je zapsaná v OR pod spisovou značkou Dr 176 vedenou u rejstříkového soudu v Hradci Králové.